G-Switch GT-BTP20008-0550B-027A
| Manufacturer |
G-Switch
Asian Brands |
| MPN | GT-BTP20008-0550B-027A |
| LCSC Part # | C48689725 |
| Packaging | Through Hole,P=2mm |
| Customer # | |
| Description | Right Angle Gold Phosphor bronze Through Hole,P=2mm Spring Loaded RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Spring Loaded | |
| Manufacturer | G-Switch | |
| Packaging | Through Hole,P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 29 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
423
423
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.0715 $ 1.0180 | $ 1.02 |
10+ | $ 0.8673 $ 0.8240 | $ 8.24 |
29+ | $ 0.7668 $ 0.7285 | $ 21.13 |
87+ | $ 0.6663 $ 0.6330 | $ 55.07 |
580+ | $ 0.6047 $ 0.5745 | $ 333.21 |
870+ | $ 0.5739 $ 0.5453 | $ 474.41 |
Standard Packaging 29/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$