LZTEC LD40-23B15R2
| Manufacturer |
LZTEC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | LD40-23B15R2 |
| LCSC Part # | C48639079 |
| Package | DIP,69.5x39mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 40W AC/DC power module |
| Description | AC DC Converters 15V 2666mA 85~305 VAC 100~430 VDC input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/AC DC Converters | |
| Manufacturer | LZTEC | |
| Package | DIP,69.5x39mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504902000 |
| USHTS | 8504909690 |
| TARIC | 8504909000 |
| CAHTS | 8504909090 |
| BRHTS | 85049020 |
| INHTS | 85049090 |
| MXHTS | 8504.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5
5
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 10.3425 | $ 10.34 |
10+ | $ 10.1138 | $ 101.14 |
30+ | $ 9.0608 | $ 271.82 |
100+ | $ 8.1767 | $ 817.67 |
Standard Packaging 10/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$