ChuangHui CD288H1EM102G170T
| Manufacturer |
ChuangHui
Asian Brands |
| MPN | CD288H1EM102G170T |
| LCSC Part # | C48542982 |
| Packaging | Through Hole,D10xL17mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 1000uF ±20% 25V TH |
| Description | 1000uF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D10xL17mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | ChuangHui | |
| Packaging | Through Hole,D10xL17mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 250 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0847 $ 0.0805 | $ 0.40 |
50+ | $ 0.0681 $ 0.0647 | $ 3.24 |
250+ | $ 0.0597 $ 0.0568 | $ 14.20 |
500+ | $ 0.0535 $ 0.0509 | $ 25.45 |
2,500+ | $ 0.0485 $ 0.0461 | $ 115.25 |
5,000+ | $ 0.046 $ 0.0437 | $ 218.50 |
Standard Packaging 250/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$