RUILON 2R090SB-8
| Manufacturer |
RUILON
Asian Brands |
| Mfr. Part # | 2R090SB-8 |
| LCSC Part # | C485316 |
| Package | SMD,8x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | GDT 90V 10kA 2 POLE SMD |
| Description | Gas Discharge Tube 90V 10kA ±20% 2 POLE Surface Mount,8x6mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Gas Discharge Tube Arresters (GDT) | |
| Manufacturer | RUILON | |
| Package | SMD,8x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504109000 |
| USHTS | 8504100000 |
| TARIC | 8504108090 |
| CAHTS | 8504100000 |
| BRHTS | 85041000 |
| INHTS | 85041090 |
| MXHTS | 8504.10.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5,210
5,210
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2644 $ 0.2512 | $ 1.26 |
50+ | $ 0.2121 $ 0.2015 | $ 10.08 |
150+ | $ 0.1896 $ 0.1802 | $ 27.03 |
500+ | $ 0.1691 $ 0.1607 | $ 80.35 |
2,500+ | $ 0.1541 $ 0.1464 | $ 366.00 |
5,000+ | $ 0.1452 $ 0.1380 | $ 690.00 |
Standard Packaging 500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$