KYET MMKP102J3A0701
| Manufacturer |
KYET
Asian Brands |
| MPN | MMKP102J3A0701 |
| LCSC Part # | C484928 |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 1nF ±5% 1kV TH |
| Description | 1nF Film Capacitor ±5% 1kV Through Hole P=7.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | KYET | |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5,485
5,485
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0947 | $ 0.47 |
50+ | $ 0.0761 | $ 3.81 |
150+ | $ 0.0668 | $ 10.02 |
1,000+ | $ 0.0539 | $ 53.90 |
2,000+ | $ 0.0483 | $ 96.60 |
5,000+ | $ 0.0456 | $ 228.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$