Diptronics DTSAG-644N-S-V
| Manufacturer |
Diptronics
Asian Brands |
| Mfr. Part # | DTSAG-644N-S-V |
| LCSC Part # | C483875 |
| Package | Through Hole,Right Angle,6.2x6.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST TH R/A |
| Description | Tactile Switch SPST 7.3mm 6.2mm x 6.2mm Through Hole, Right Angle |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | Diptronics | |
| Package | Through Hole,Right Angle,6.2x6.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
10
10
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1301 | $ 0.65 |
50+ | $ 0.1037 | $ 5.19 |
150+ | $ 0.0905 | $ 13.58 |
500+ | $ 0.0806 | $ 40.30 |
2,500+ | $ 0.0727 | $ 181.75 |
5,000+ | $ 0.0687 | $ 343.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$