JAE Electronics SM3ZS067U310AER1200
| Manufacturer | |
| MPN | SM3ZS067U310AER1200 |
| LCSC Part # | C4755078 |
| Packaging | SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN 67POS 0.5mm SMD R/A |
| Description | 67 Position 0.5mm Pitch Gold Surface Mount, Right Angle |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Card Edge Connectors/Edgeboard Connectors | |
| Manufacturer | JAE Electronics | |
| Packaging | SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1200 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
950
950
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.1583 | $ 1.16 |
10+ | $ 0.9619 | $ 9.62 |
30+ | $ 0.8543 | $ 25.63 |
100+ | $ 0.7327 | $ 73.27 |
500+ | $ 0.6782 | $ 339.10 |
1,200+ | $ 0.6532 | $ 783.84 |
Standard Packaging 1200/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$