Songle Relay SRU-12VDC-SL-C
| Manufacturer |
Songle Relay
Asian Brands |
| Mfr. Part # | SRU-12VDC-SL-C |
| LCSC Part # | C47402 |
| Package | Through Hole,20.5x16.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Single group transfer type relay |
| Description | Power Relay 1 Form C: 1C (SPDT-CO) 12V Coil Through Hole,16.8x20.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | Songle Relay | |
| Package | Through Hole,20.5x16.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
17
17
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4573 | $ 0.46 |
10+ | $ 0.3573 | $ 3.57 |
30+ | $ 0.3144 | $ 9.43 |
100+ | $ 0.3017 | $ 30.17 |
500+ | $ 0.2779 | $ 138.95 |
1,000+ | $ 0.262 | $ 262.00 |
Standard Packaging 100/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$