EVERLIGHT A214B/SUR/S530-A3
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | A214B/SUR/S530-A3 |
| LCSC Part # | C473837 |
| Package | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LAMP |
| Description | 632nm LED Indication - Discrete 2V Through Hole,P=2.54mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs | |
| Manufacturer | EVERLIGHT | |
| Package | Through Hole,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
25,980
25,980
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0879 | $ 0.44 |
50+ | $ 0.0697 | $ 3.49 |
150+ | $ 0.0606 | $ 9.09 |
500+ | $ 0.0538 | $ 26.90 |
2,500+ | $ 0.0484 | $ 121.00 |
5,000+ | $ 0.0456 | $ 228.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$