JURCC JWMPP92-563J630VDCP10C3
| Manufacturer |
JURCC
Asian Brands |
| MPN | JWMPP92-563J630VDCP10C3 |
| LCSC Part # | C47279031 |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 56nF ±5% 630V TH |
| Description | 56nF ±5% 630V Film Capacitor Metallized Polypropylene Through Hole P=10mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Thin Film Capacitors | |
| Manufacturer | JURCC | |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
875
875
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.142 | $ 0.71 |
50+ | $ 0.1141 | $ 5.71 |
150+ | $ 0.1001 | $ 15.02 |
1,000+ | $ 0.0896 | $ 89.60 |
2,000+ | $ 0.0812 | $ 162.40 |
5,000+ | $ 0.0771 | $ 385.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$