JURCC JWMPP92-562K1KVDCP7.5B4
| Manufacturer |
JURCC
Asian Brands |
| MPN | JWMPP92-562K1KVDCP7.5B4 |
| LCSC Part # | C47278971 |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 5.6nF ±10% 1kV TH |
| Description | 5.6nF ±10% 1kV Film Capacitor Metallized Polypropylene Through Hole P=7.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Thin Film Capacitors | |
| Manufacturer | JURCC | |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
650
650
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0385 | $ 0.39 |
100+ | $ 0.0377 | $ 3.77 |
300+ | $ 0.0371 | $ 11.13 |
1,000+ | $ 0.0366 | $ 36.60 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$