Hongda H4-130C 2A250V
| Manufacturer | HongdaAsian Brands |
| MPN | H4-130C 2A250V |
| LCSC Part # | C47278842 |
| Packaging | Through Hole,P=4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 130℃ 250V 2A 106℃ 127℃ Through Hole,P=4mm Thermal Cutoffs (Thermal Fuses) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Thermal Cutoffs (Thermal Fuses) | |
| Manufacturer | Hongda | |
| Packaging | Through Hole,P=4mm | |
| Rated Functioning Temperature | 130℃ | |
| Voltage Rating | 250V | |
| Current Rating | 2A | |
| Maximum Temperature Limit | 200℃ | |
| Holding Temperature | 106℃ | |
| Operating Temperature | 127℃ | |
| Type | Through-hole |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 80
80 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0861$ 0.0818 | $ 0.41 |
| 50+ | $ 0.0686$ 0.0652 | $ 3.26 |
| 200+ | $ 0.0599$ 0.0570 | $ 11.40 |
| 500+ | $ 0.0533$ 0.0507 | $ 25.35 |
| 2,500+ | $ 0.048$ 0.0456 | $ 114.00 |
| 5,000+ | $ 0.0454$ 0.0432 | $ 216.00 |
Standard Packaging100/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |



