ZGWD WB100B4L-261C-001
| Manufacturer |
ZGWD
Asian Brands |
| MPN | WB100B4L-261C-001 |
| LCSC Part # | C47195067 |
| Packaging | SMD,P=1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HEADER SMD 26POS 1mm |
| Description | Connector Header 26 position 1mm Pitch 1A Surface Mount,Vertical -25℃~+105℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board) | |
| Manufacturer | ZGWD | |
| Packaging | SMD,P=1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
999
999
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.3816 $ 0.3435 | $ 0.34 |
10+ | $ 0.3333 $ 0.3000 | $ 3.00 |
30+ | $ 0.3124 $ 0.2812 | $ 8.44 |
100+ | $ 0.2866 $ 0.2580 | $ 25.80 |
500+ | $ 0.2753 $ 0.2478 | $ 123.90 |
1,000+ | $ 0.2689 $ 0.2421 | $ 242.10 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$