TI MSP430FR5949IDAR
| Manufacturer | |
| MPN | MSP430FR5949IDAR |
| LCSC Part # | C471863 |
| Packaging | TSSOP-38-6.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Mixed-Signal Microcontrollers |
| Description | MSP430 CPUXV2 16 Bit 16MHz 31 TSSOP-38-6.2mm Microcontrollers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Embedded/Microcontrollers | |
| Manufacturer | TI | |
| Packaging | TSSOP-38-6.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 5A992C |
| CNHTS | 8542319090 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
25
25
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 5.9494 | $ 5.95 |
10+ | $ 5.1029 | $ 51.03 |
30+ | $ 4.5987 | $ 137.96 |
100+ | $ 4.0895 | $ 408.95 |
500+ | $ 3.8544 | $ 1927.20 |
1,000+ | $ 3.749 | $ 3749.00 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$