FUJITSU RY5W-K
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | RY5W-K |
| LCSC Part # | C471587 |
| Package | DIP,20.2x9.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Miniature Relay 2 Poles—1 to 2 A (For Signal Switching) |
| Description | Two groups of conversions: 2C(Double-pole double-throw conversion) 5V 1A DIP,20.2x9.8mm Signal Relays RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Signal Relays | |
| Manufacturer | FUJITSU | |
| Package | DIP,20.2x9.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.7532 | $ 1.75 |
10+ | $ 1.4511 | $ 14.51 |
30+ | $ 1.2872 | $ 38.62 |
100+ | $ 1.0992 | $ 109.92 |
500+ | $ 1.0172 | $ 508.60 |
1,000+ | $ 0.9803 | $ 980.30 |
Standard Packaging 100/Full
Box | ||