Coilcraft TTWB2040LD
| Manufacturer | |
| MPN | TTWB2040LD |
| LCSC Part # | C47148213 |
| Packaging | SMD-6P,6.5x6.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 25uH 1:4 250mA SMD-6P,6.5x6.1mm Power Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Power Transformers | |
| Manufacturer | Coilcraft | |
| Packaging | SMD-6P,6.5x6.1mm | |
| Secondary Winding | 1 | |
| Inductance | 25uH | |
| Primary Winding(s) | 1 | |
| Turns Ratio | 1:4 | |
| Isolation Voltage(Vrms) | 400V | |
| Output Current | 250mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 10
10 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 8.2861 | $ 8.29 |
| 10+ | $ 8.0811 | $ 80.81 |
| 30+ | $ 7.9454 | $ 238.36 |
| 100+ | $ 7.8082 | $ 780.82 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |

