SAMZO 2040720102
| Manufacturer |
SAMZO
Asian Brands |
| Mfr. Part # | 2040720102 |
| LCSC Part # | C47121853 |
| Package | SMD-6P,5.8x5.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH PUSH SPST-NO 100mA 30V |
| Description | Pushbutton Switch SPST-NO Square Button Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Pushbutton Switches | |
| Manufacturer | SAMZO | |
| Package | SMD-6P,5.8x5.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
155
155
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2184 | $ 1.09 |
50+ | $ 0.1728 | $ 8.64 |
150+ | $ 0.1532 | $ 22.98 |
500+ | $ 0.1288 | $ 64.40 |
2,500+ | $ 0.118 | $ 295.00 |
5,000+ | $ 0.1115 | $ 557.50 |
Standard Packaging 500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$