ALPSALPINE RDC503051A
| Manufacturer | |
| MPN | RDC503051A |
| LCSC Part # | C470764 |
| Packaging | SMD-4P,14.9x11mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Resistive position sensor |
| Description | SMD-4P,14.9x11mm Angle, Linear Position Measuring RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Position Sensors/Angle, Linear Position Measuring | |
| Manufacturer | ALPSALPINE | |
| Packaging | SMD-4P,14.9x11mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 9031809090 |
| USHTS | 9031808070 |
| TARIC | 9031808000 |
| CAHTS | 9031800090 |
| BRHTS | 90318099 |
| INHTS | 90318000 |
| MXHTS | 9031.80.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1300 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,901
3,901
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.8479 | $ 0.85 |
10+ | $ 0.6907 | $ 6.91 |
30+ | $ 0.6112 | $ 18.34 |
100+ | $ 0.5334 | $ 53.34 |
500+ | $ 0.4361 | $ 218.05 |
1,300+ | $ 0.4134 | $ 537.42 |
Standard Packaging 1300/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$