JIERR RVT63V47M6X8
| Manufacturer | JIERRAsian Brands |
| MPN | RVT63V47M6X8 |
| LCSC Part # | C47023121 |
| Packaging | SMD,D6.3xL7.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 47uF ±20% 63V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JIERR | |
| Packaging | SMD,D6.3xL7.7mm | |
| Voltage Rating | 63V | |
| Tolerance | ±20% | |
| Capacitance | 47uF | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | 125mA@120Hz | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 7.7mm | |
| Diameter | 6.3mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 25,400
25,400 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0521$ 0.0495 | $ 0.50 |
| 100+ | $ 0.041$ 0.0390 | $ 3.90 |
| 300+ | $ 0.0355$ 0.0338 | $ 10.14 |
| 1,000+ | $ 0.0313$ 0.0298 | $ 29.80 |
| 5,000+ | $ 0.028$ 0.0266 | $ 133.00 |
| 10,000+ | $ 0.0264$ 0.0251 | $ 251.00 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |

