SHOU HAN FFC-1.0-36P-200mm-B
| Manufacturer | SHOU HANAsian Brands |
| MPN | FFC-1.0-36P-200mm-B |
| LCSC Part # | C47021140 |
| Packaging | P=1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CABLE FFC/FPC 36POS 1mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires/Flat Flex Cables (FFC, FPC) | |
| Manufacturer | SHOU HAN | |
| Packaging | P=1mm | |
| Insert Thickness | 0.3mm | |
| Number of Pins | 36P | |
| Pitch | 1mm | |
| Contact Location | Reverse | |
| Total Length | 20cm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 95
95 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.3623$ 0.2464 | $ 1.23 |
| 50+ | $ 0.2866$ 0.1949 | $ 9.75 |
| 200+ | $ 0.2542$ 0.1729 | $ 34.58 |
| 500+ | $ 0.2137$ 0.1454 | $ 72.70 |
| 2,500+ | $ 0.1957$ 0.1331 | $ 332.75 |
| 5,000+ | $ 0.1849$ 0.1258 | $ 629.00 |
Standard Packaging100/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |



