hanxia HX CH3.96-3P DT 200mm 22AWG
| Manufacturer | hanxiaAsian Brands |
| MPN | HX CH3.96-3P DT 200mm 22AWG |
| LCSC Part # | C47018679 |
| Packaging | P=3.96mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | P=3.96mm Single Conductor Cables (Hook-Up Wire) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires/Single Conductor Cables (Hook-Up Wire) | |
| Manufacturer | hanxia | |
| Packaging | P=3.96mm | |
| CopperContent | - | |
| NumberOfTerminals(PCS) | 3 | |
| colour | red, black, yellow | |
| NumberOfWires(PCS) | Red1, Black1, Yellow1 | |
| ConnectorSystem | CH | |
| NumberOfAdhesiveShells(PCS) | 1 | |
| WireRod | UL1007 22AWG | |
| Number of stitches | 3P | |
| ProductUsage | - | |
| Category | Terminal wire | |
| Conductor diameter | - | |
| ThreadLength | 200mm | |
| attachment | 1 plastic shell, 3 terminals | |
| WorkingTemperature | -25℃~+85℃ | |
| WireDiameter | - | |
| Wire gauge | 22AWG | |
| Connection mode | - | |
| spacing | 3.96mm | |
| Number of connected ends | Single-ended | |
| type | Terminal wire | |
| Line number | 3 | |
| specifications | - | |
| Tail processing | Tin plated | |
| Pin count | 3 | |
| Buckle | With Buckle | |
| WireDiameter(mm) | - | |
| Wiring Method | Board-to-Board | |
| WithstandVoltage | -;1000V | |
| Digit | 3 | |
| InsulationResistance | -;- | |
| length | 200mm | |
| RatedCurrent | 4A | |
| RatedVoltage | 250V | |
| size | - | |
| material quality | - | |
| material | PVC |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 245
245 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1316 | $ 0.66 |
Standard Packaging100/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |


