hanxia HX XHB2.54-6P DT 200mm 24AWG
| Manufacturer | hanxiaAsian Brands |
| MPN | HX XHB2.54-6P DT 200mm 24AWG |
| LCSC Part # | C47018672 |
| Packaging | P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | P=2.54mm Single Conductor Cables (Hook-Up Wire) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires/Single Conductor Cables (Hook-Up Wire) | |
| Manufacturer | hanxia | |
| Packaging | P=2.54mm | |
| CopperContent | - | |
| NumberOfTerminals(PCS) | 6 | |
| colour | Red、Black、Yellow、White、Green、Gray | |
| NumberOfWires(PCS) | Red 1, Black 1, Yellow 1, White 1, Green 1, Grey 1 | |
| ConnectorSystem | XHB | |
| NumberOfAdhesiveShells(PCS) | 1 | |
| WireRod | UL1007 24AWG | |
| Number of stitches | 6P | |
| ProductUsage | - | |
| Category | Terminal wire | |
| Conductor diameter | - | |
| attachment | 1 plastic shell, 6 terminals | |
| ThreadLength | 200mm | |
| WorkingTemperature | -25℃~+85℃ | |
| WireDiameter | - | |
| Wire gauge | 24AWG | |
| Connection mode | - | |
| spacing | 2.54mm | |
| Number of connected ends | Single-ended | |
| type | Terminal wire | |
| Line number | 6 | |
| specifications | - | |
| Tail processing | Tin plated | |
| Pin count | 6 | |
| Buckle | With Buckle | |
| WireDiameter(mm) | - | |
| Wiring Method | Board-to-Board | |
| WithstandVoltage | -;1000V | |
| Digit | 6 | |
| InsulationResistance | -;- | |
| length | 200mm | |
| RatedCurrent | 3A | |
| RatedVoltage | 250V | |
| size | - | |
| material quality | - | |
| material | PVC |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 579
579 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.2318 | $ 0.23 |
Standard Packaging200/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |


