RUILON RL501-201M
| Manufacturer |
RUILON
Asian Brands |
| MPN | RL501-201M |
| LCSC Part # | C46970940 |
| Packaging | Through Hole,D2xL4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Glass Gas Discharge (GGD) |
| Description | 500A ±20% 200V Through Hole,D2xL4mm Gas Discharge Tube Arresters (GDT) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Gas Discharge Tube Arresters (GDT) | |
| Manufacturer | RUILON | |
| Packaging | Through Hole,D2xL4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504109000 |
| USHTS | 8504100000 |
| TARIC | 8504108090 |
| CAHTS | 8504100000 |
| BRHTS | 85041000 |
| INHTS | 85041090 |
| MXHTS | 8504.10.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
6,420
6,420
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1586 $ 0.1428 | $ 0.71 |
50+ | $ 0.139 $ 0.1251 | $ 6.26 |
150+ | $ 0.1306 $ 0.1176 | $ 17.64 |
500+ | $ 0.12 $ 0.1080 | $ 54.00 |
3,000+ | $ 0.1154 $ 0.1039 | $ 311.70 |
6,000+ | $ 0.1126 $ 0.1014 | $ 608.40 |
Standard Packaging 3000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$