OMRON G2RL-1-DC24
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | G2RL-1-DC24 |
| LCSC Part # | C469139 |
| Package | Through Hole,28.8x12.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Low-profile power relay, 15.7 mm in height, suitable for micro devices |
| Description | 24V 12A One set changeover: 1C (SPDT - changeover) Through Hole,28.8x12.5mm Power Relays RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | OMRON | |
| Package | Through Hole,28.8x12.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 20 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,843
3,843
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.7024 | $ 1.70 |
10+ | $ 1.4152 | $ 14.15 |
40+ | $ 1.1567 | $ 46.27 |
100+ | $ 0.978 | $ 97.80 |
500+ | $ 0.8983 | $ 449.15 |
1,000+ | $ 0.8632 | $ 863.20 |
Standard Packaging 20/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$