JARSON VD2G3R3M0810
| Manufacturer | JARSONAsian Brands |
| MPN | VD2G3R3M0810 |
| LCSC Part # | C46657033 |
| Packaging | SMD,8x10.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 400V ±20% 3.3uF SMD,8x10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JARSON | |
| Packaging | SMD,8x10.5mm | |
| Voltage Rating | 400V | |
| Tolerance | ±20% | |
| Lifetime | 3000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 3.3uF | |
| Ripple Current | 18mA | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 10.5mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.8883 | $ 0.89 |
| 10+ | $ 0.7208 | $ 7.21 |
| 30+ | $ 0.6371 | $ 19.11 |
| 100+ | $ 0.5534 | $ 55.34 |
| 500+ | $ 0.5038 | $ 251.90 |
| 1,000+ | $ 0.4775 | $ 477.50 |
Standard Packaging500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |

