EVISUN K7805-2000R3
| Manufacturer |
EVISUN
Asian Brands |
| Mfr. Part # | K7805-2000R3 |
| LCSC Part # | C46641460 |
| Package | SIP,11.5x9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC-DC modular power supply, wide voltage input, non-isolated regulated single-channel output |
| Description | DC DC Converter 1 Output 5V 2A 8V~36V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Supplies - External/Internal (Off-Board)/AC DC Configurable Power Supply Modules | |
| Manufacturer | EVISUN | |
| Package | SIP,11.5x9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 17 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
449
449
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 2.7507 | $ 2.75 |
10+ | $ 2.3387 | $ 23.39 |
34+ | $ 2.0812 | $ 70.76 |
102+ | $ 1.8172 | $ 185.35 |
493+ | $ 1.6981 | $ 837.16 |
1,003+ | $ 1.6466 | $ 1651.54 |
Standard Packaging 17/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$