EVISUN K7803-500R3
| Manufacturer |
EVISUN
Asian Brands |
| MPN | K7803-500R3 |
| LCSC Part # | C46641457 |
| Packaging | SIP,11.9x7.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC-DC modular power supply, wide voltage input, non-isolated regulated single-channel output |
| Description | Buck DC DC Converter 1 Output 3.3V 500mA 4.75V~36V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Supplies - External/Internal (Off-Board)/AC DC Configurable Power Supply Modules | |
| Manufacturer | EVISUN | |
| Packaging | SIP,11.9x7.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 17 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
716
716
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.3151 $ 1.0521 | $ 1.05 |
10+ | $ 1.0929 $ 0.8744 | $ 8.74 |
34+ | $ 0.9713 $ 0.7771 | $ 26.42 |
102+ | $ 0.8335 $ 0.6668 | $ 68.01 |
493+ | $ 0.7735 $ 0.6188 | $ 305.07 |
1,003+ | $ 0.7459 $ 0.5968 | $ 598.59 |
Standard Packaging 17/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$