WALSON C42Q320543P90001
| Manufacturer |
WALSON
Asian Brands |
| Mfr. Part # | C42Q320543P90001 |
| LCSC Part # | C46638887 |
| Package | Through Hole,P=22.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP SAFETY 2uF ±10% 275V 310V TH |
| Description | 2uF ±10% 275V 310V Safety Capacitor X2 Through Hole,P=22.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | WALSON | |
| Package | Through Hole,P=22.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
19,900
19,900
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.282 $ 0.2397 | $ 1.20 |
50+ | $ 0.228 $ 0.1938 | $ 9.69 |
200+ | $ 0.2049 $ 0.1742 | $ 34.84 |
400+ | $ 0.176 $ 0.1496 | $ 59.84 |
2,400+ | $ 0.1632 $ 0.1388 | $ 333.12 |
5,000+ | $ 0.1555 $ 0.1322 | $ 661.00 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$