WALSON C42P210438P30001
| Manufacturer |
WALSON
Asian Brands |
| Mfr. Part # | C42P210438P30001 |
| LCSC Part # | C46638855 |
| Package | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP SAFETY 100nF ±10% 275V TH |
| Description | 100nF ±10% 275V Safety Capacitor X2 Through Hole,P=7.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | WALSON | |
| Package | Through Hole,P=7.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
24,780
24,780
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
20+ | $ 0.035 $ 0.0333 | $ 0.67 |
200+ | $ 0.0285 $ 0.0271 | $ 5.42 |
500+ | $ 0.0252 $ 0.0240 | $ 12.00 |
2,000+ | $ 0.0227 $ 0.0216 | $ 43.20 |
10,000+ | $ 0.0208 $ 0.0198 | $ 198.00 |
20,000+ | $ 0.0198 $ 0.0189 | $ 378.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$