XKB Connection DM1-135C-1
| Manufacturer |
XKB Connection
Asian Brands |
| Mfr. Part # | DM1-135C-1 |
| LCSC Part # | C466015 |
| Package | Through Hole,12.7x5.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH LIMIT SPDT 1A 30V |
| Description | Switch SPDT Through Hole |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Limit Switches | |
| Manufacturer | XKB Connection | |
| Package | Through Hole,12.7x5.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
14,015
14,015
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1977 | $ 0.99 |
50+ | $ 0.1561 | $ 7.81 |
150+ | $ 0.1383 | $ 20.75 |
500+ | $ 0.1161 | $ 58.05 |
2,000+ | $ 0.1062 | $ 212.40 |
5,000+ | $ 0.1003 | $ 501.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$