XKB Connection DM1-150D-1
| Manufacturer | XKB ConnectionAsian Brands |
| MPN | DM1-150D-1 |
| LCSC Part # | C466010 |
| Packaging | Through Hole,12.7x5.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH LIMIT SPDT 1A 30V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Limit Switches | |
| Manufacturer | XKB Connection | |
| Packaging | Through Hole,12.7x5.7mm | |
| Length | 12.7mm | |
| Termination Style | PC Pin | |
| Width | 5.7mm | |
| Voltage Rating | 30V | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Current Rating | 1A | |
| Operating Life | 1,000,000 cycles | |
| Circuit | SPDT | |
| Switch Height | 6.6mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 965
965 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.2157 | $ 1.08 |
| 50+ | $ 0.1653 | $ 8.27 |
| 150+ | $ 0.1437 | $ 21.56 |
| 500+ | $ 0.1167 | $ 58.35 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |



