KNSCHA DHG063M477L160S1AA
| Manufacturer | KNSCHAAsian Brands |
| MPN | DHG063M477L160S1AA |
| LCSC Part # | C46551003 |
| Packaging | Through Hole,D13xL16mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 470uF ±20% 63V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | Through Hole,D13xL16mm | |
| Voltage Rating | 63V | |
| Tolerance | ±20% | |
| Lifetime | 5000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 470uF | |
| Ripple Current | 1.03A@100kHz | |
| Pin Spacing | 5mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 32mΩ@100kHz | |
| Height - Seated (Max) | 16mm | |
| Diameter | 13mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 745
745 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1883 | $ 0.94 |
| 50+ | $ 0.1505 | $ 7.53 |
| 200+ | $ 0.1342 | $ 26.84 |
| 400+ | $ 0.114 | $ 45.60 |
| 2,400+ | $ 0.1049 | $ 251.76 |
| 5,000+ | $ 0.0995 | $ 497.50 |
Standard Packaging200/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



