ChuangHui SS471M160E9R2R1Z00ZZ
| Manufacturer |
ChuangHui
Asian Brands |
| MPN | SS471M160E9R2R1Z00ZZ |
| LCSC Part # | C46471674 |
| Packaging | SMD,D6.3xL9.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM POLY 470uF ±20% 16V SMD |
| Description | 470uF ±20% 16V Aluminum - Polymer Capacitors SMD,D6.3xL9.2mm 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | ChuangHui | |
| Packaging | SMD,D6.3xL9.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 700 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
535
535
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1104 $ 0.0994 | $ 0.50 |
50+ | $ 0.0887 $ 0.0799 | $ 4.00 |
150+ | $ 0.0779 $ 0.0702 | $ 10.53 |
700+ | $ 0.0697 $ 0.0628 | $ 43.96 |
2,800+ | $ 0.0632 $ 0.0569 | $ 159.32 |
4,900+ | $ 0.0599 $ 0.0540 | $ 264.60 |
Standard Packaging 700/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$