Amphenol 86093968813755V1LF
| Manufacturer | |
| MPN | 86093968813755V1LF |
| LCSC Part # | C464656 |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN Board-to-Board 96POS TH R/A GOLD |
| Description | 96 Position Board to Board Connector Through Hole,Right Angle,P=2.54mm Gold |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Backplane Connectors/DIN 41612 | |
| Manufacturer | Amphenol | |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 16 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
368
368
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.951 | $ 2.95 |
10+ | $ 2.5095 | $ 25.10 |
32+ | $ 2.233 | $ 71.46 |
96+ | $ 1.9517 | $ 187.36 |
496+ | $ 1.824 | $ 904.70 |
992+ | $ 1.769 | $ 1754.85 |
2,000+ | $ 1.7463 | $ 3492.60 |
4,000+ | $ 1.7318 | $ 6927.20 |
Standard Packaging 16/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$