Amphenol HM2R01PA5108N9LF
| Manufacturer | |
| MPN | HM2R01PA5108N9LF |
| LCSC Part # | C464645 |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN Board-to-Board 110POS TH R/A |
| Description | 110 Position Board to Board Connector Through Hole,Right Angle,P=2mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Backplane Connectors/Hard Metric, Standard | |
| Manufacturer | Amphenol | |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 36 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
403
403
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 4.7332 | $ 4.73 |
10+ | $ 4.1401 | $ 41.40 |
36+ | $ 3.499 | $ 125.96 |
108+ | $ 3.1432 | $ 339.47 |
576+ | $ 2.9781 | $ 1715.39 |
864+ | $ 2.9044 | $ 2509.40 |
Standard Packaging 36/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$