PANASONIC TQ2-5V
| Manufacturer | |
| MPN | TQ2-5V |
| LCSC Part # | C46047 |
| Packaging | DIP,14x9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 5 mm Low profile, 2 Form C and 2 A relays |
| Description | 5V Two groups of conversions: 2C(Double-pole double-throw conversion) 1A DIP,14x9mm Signal Relays RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Signal Relays | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Packaging | DIP,14x9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
23,764
23,764
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.9708 | $ 0.97 |
10+ | $ 0.856 | $ 8.56 |
50+ | $ 0.7476 | $ 37.38 |
100+ | $ 0.665 | $ 66.50 |
500+ | $ 0.6327 | $ 316.35 |
1,000+ | $ 0.6149 | $ 614.90 |
Standard Packaging 50/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$