TORCH CT4G-1206-2X1-50V-0.33uF-K
| Manufacturer |
TORCH
Asian Brands |
| MPN | CT4G-1206-2X1-50V-0.33uF-K |
| LCSC Part # | C454409 |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP CER 330nF 50V TH |
| Description | 330nF ±10% 50V Ceramic Capacitor Through Hole,P=5.08mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | TORCH | |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532249000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322490 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,075
3,075
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1567 | $ 0.78 |
50+ | $ 0.1218 | $ 6.09 |
150+ | $ 0.1068 | $ 16.02 |
500+ | $ 0.0869 | $ 43.45 |
2,500+ | $ 0.0786 | $ 196.50 |
5,000+ | $ 0.0737 | $ 368.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$