XFCN T4288100-2000
| Manufacturer | XFCNAsian Brands |
| MPN | T4288100-2000 |
| LCSC Part # | C45384699 |
| Packaging | DIP-4P,28.8x10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Tin Plug-in type 5mm 80A 4 20mm DIP-4P,28.8x10mm Screw Connectors RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminals/Screw Connectors | |
| Manufacturer | XFCN | |
| Packaging | DIP-4P,28.8x10mm | |
| Ontology Coating | Tin | |
| appearance and shape | Plug-in type | |
| Pin Spacing(Adjacent) | 5mm | |
| Current Rating | 80A | |
| Number of Leg | 4 | |
| Height Above Board | 20mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,781
1,781 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.3395 | $ 0.34 |
| 10+ | $ 0.294 | $ 2.94 |
| 30+ | $ 0.2745 | $ 8.24 |
| 100+ | $ 0.2518 | $ 25.18 |
| 500+ | $ 0.2404 | $ 120.20 |
| 1,000+ | $ 0.2339 | $ 233.90 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Custom Cables: MOQ 1pc
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience. Learn more.



