Nantong Jianghai Capacitor PCR0JEN561MF08LL25WP
| Manufacturer |
Nantong Jianghai Capacitor
Asian Brands |
| Mfr. Part # | PCR0JEN561MF08LL25WP |
| LCSC Part # | C453502 |
| Package | Through Hole,D6.3xL8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM POLY 560uF ±20% 6.3V TH |
| Description | 560uF ±20% 6.3V Through Hole,D6.3xL8mm 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | Nantong Jianghai Capacitor | |
| Package | Through Hole,D6.3xL8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 800 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0238 | $ 0.24 |
100+ | $ 0.0232 | $ 2.32 |
300+ | $ 0.0228 | $ 6.84 |
800+ | $ 0.0224 | $ 17.92 |
Standard Packaging 800/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$