Infineon BAT15-05W
| Manufacturer | |
| MPN | BAT15-05W |
| LCSC Part # | C4468485 |
| Packaging | SOT-323 |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1 Pair Common Cathode 110mA 410mV@10mA 4V SOT-323 RF Diodes RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Diodes/RF Diodes | |
| Manufacturer | Infineon | |
| Packaging | SOT-323 | |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | - | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Current - Rectified | 110mA | |
| Reverse Leakage Current (Ir) | - | |
| Operating Junction Temperature Range | - | |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 410mV@10mA | |
| DC Reverse Voltage(Vr) | 4V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- Low barrier type for DBS mixer applications up to 12 GHz, phase detectors and modulators
- Low noise figure
- Pb-free (RoHS compliant) package
- Qualified according AEC Q101
Not available now
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |

