SHENGYANG SS477M016C11E0
| Manufacturer |
SHENGYANG
Asian Brands |
| MPN | SS477M016C11E0 |
| LCSC Part # | C44606449 |
| Packaging | Through Hole,D5.5xL11mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM POLY 470uF ±20% 16V TH |
| Description | 470uF ±20% 16V Through Hole,D5.5xL11mm 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | SHENGYANG | |
| Packaging | Through Hole,D5.5xL11mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
985
985
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0841 $ 0.0799 | $ 0.40 |
50+ | $ 0.0665 $ 0.0632 | $ 3.16 |
150+ | $ 0.0577 $ 0.0549 | $ 8.24 |
1,000+ | $ 0.0511 $ 0.0486 | $ 48.60 |
2,000+ | $ 0.0458 $ 0.0436 | $ 87.20 |
5,000+ | $ 0.0432 $ 0.0411 | $ 205.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$