Nichicon UWX1V100MCL1GB
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | UWX1V100MCL1GB |
| LCSC Part # | C445037 |
| Package | SMD,D5xL5.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 10uF ±20% 35V SMD |
| Description | 10uF ±20% 35V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@85℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Nichicon | |
| Package | SMD,D5xL5.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
10
10
Available for Immediate Shipping
Discontinued
Once stock is depleted, this product will be updated to 'Not Available.'
Stock Notification
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0999 | $ 0.50 |
50+ | $ 0.0805 | $ 4.03 |
150+ | $ 0.0708 | $ 10.62 |
1,000+ | $ 0.0636 | $ 63.60 |
2,000+ | $ 0.0577 | $ 115.40 |
5,000+ | $ 0.0548 | $ 274.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$