SOFNG PCIE-52P40H
| Manufacturer |
SOFNG
Asian Brands |
| MPN | PCIE-52P40H |
| LCSC Part # | C444926 |
| Packaging | SMD,P=0.8mm,Surface Mount,Right Angle |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN PCI EXP 52POS 0.8mm SMD R/A |
| Description | 52 Position Connector mPCI-E 0.8mm Surface Mount, Right Angle |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Pluggable Connectors/Pluggable Connector Assemblies | |
| Manufacturer | SOFNG | |
| Packaging | SMD,P=0.8mm,Surface Mount,Right Angle |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 650 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
2,453
2,453
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5628 | $ 0.56 |
10+ | $ 0.4419 | $ 4.42 |
30+ | $ 0.3919 | $ 11.76 |
100+ | $ 0.3274 | $ 32.74 |
650+ | $ 0.2823 | $ 183.50 |
1,300+ | $ 0.2661 | $ 345.93 |
Standard Packaging 650/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$