Ymin LKML1401H471MF
| Manufacturer |
Ymin
Asian Brands |
| MPN | LKML1401H471MF |
| LCSC Part # | C443013 |
| Packaging | Through Hole,D12.5xL14mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 470uF ±20% 50V TH |
| Description | 470uF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D12.5xL14mm 10000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Ymin | |
| Packaging | Through Hole,D12.5xL14mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 150 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
7,530
7,530
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2557 | $ 1.28 |
50+ | $ 0.1988 | $ 9.94 |
150+ | $ 0.1743 | $ 26.15 |
450+ | $ 0.1439 | $ 64.76 |
2,550+ | $ 0.1303 | $ 332.27 |
4,950+ | $ 0.1222 | $ 604.89 |
Standard Packaging 150/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$