GTL-POWER GSA24400HS-8
| Manufacturer | GTL-POWERAsian Brands |
| MPN | GSA24400HS-8 |
| LCSC Part # | C441472 |
| Packaging | Through Hole,50.8x25.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC DC CONVERTER 400V 8W |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | GTL-POWER | |
| Packaging | Through Hole,50.8x25.4mm | |
| Vin | 18V~36V | |
| type | - | |
| Vout | 400V | |
| Operating Temperature | -25℃~+80℃ | |
| Quiescent Supply Current | - | |
| Capacitive Load(Max) | 10uF | |
| Number of Outputs | 1 | |
| Ripple | - | |
| Iout | 20mA | |
| Height | 12.8mm | |
| Frequency - Switching | 200kHz | |
| Isolation Voltage(Vrms) | 1.5kV | |
| Features | - | |
| Conversion Efficiency | 73% | |
| Output Power | 8W | |
| Length | 50.8mm | |
| Width | 25.4mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 68
68 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 30.5978 | $ 30.60 |
| 3+ | $ 28.469 | $ 85.41 |
| 30+ | $ 27.5034 | $ 825.10 |
Standard Packaging50/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



