Chengx GR227M025E12RR0VH4FP0
| Manufacturer |
Chengx
Asian Brands |
| MPN | GR227M025E12RR0VH4FP0 |
| LCSC Part # | C43838 |
| Packaging | Through Hole,D6.3xL12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 220uF ±20% 25V TH |
| Description | 220uF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D6.3xL12mm 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Chengx | |
| Packaging | Through Hole,D6.3xL12mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
55,740
55,740
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0334 | $ 0.67 |
200+ | $ 0.0264 | $ 5.28 |
1,000+ | $ 0.0202 | $ 20.20 |
2,000+ | $ 0.0179 | $ 35.80 |
10,000+ | $ 0.0158 | $ 158.00 |
20,000+ | $ 0.0148 | $ 296.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$