Chengx KM227M025F12RR0VH2FP0
| Manufacturer | ChengxAsian Brands |
| MPN | KM227M025F12RR0VH2FP0 |
| LCSC Part # | C43837 |
| Packaging | Through Hole,D8xL12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 220uF ±20% 25V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Chengx | |
| Packaging | Through Hole,D8xL12mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 25V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 220uF | |
| Ripple Current | - | |
| Pin Spacing | 3.5mm | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 12mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 36,620
36,620 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0352 | $ 0.70 |
| 200+ | $ 0.0279 | $ 5.58 |
| 500+ | $ 0.0213 | $ 10.65 |
| 2,000+ | $ 0.0189 | $ 37.80 |
| 10,000+ | $ 0.0168 | $ 168.00 |
| 20,000+ | $ 0.0156 | $ 312.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



