NXP MPXV5004DP
| Manufacturer | |
| MPN | MPXV5004DP |
| LCSC Part # | C432197 |
| Packaging | SOP-8-2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Integrated Pressure Sensor |
| Description | 0pa~3.92Kpa SOP-8-2.54mm Pressure Sensors, Transducers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Pressure Sensors, Transducers | |
| Manufacturer | NXP | |
| Packaging | SOP-8-2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 9026201090 |
| USHTS | 9026204000 |
| TARIC | 9026208000 |
| CAHTS | 9026200090 |
| BRHTS | 90262010 |
| INHTS | 90262000 |
| MXHTS | 9026.20.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 125 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
100
100
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 18.7274 | $ 18.73 |
10+ | $ 17.8441 | $ 178.44 |
30+ | $ 16.3144 | $ 489.43 |
125+ | $ 14.9797 | $ 1872.46 |
Standard Packaging 125/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$