HCTL HC-RG44-1109-D075-02
| Manufacturer |
HCTL
Asian Brands |
| MPN | HC-RG44-1109-D075-02 |
| LCSC Part # | C42924241 |
| Packaging | DIP-4P,11.2x9.2mm |
| Customer # | |
| Description | Tin Plug-in type 70A Brass 4 M4 -40℃~+125℃ DIP-4P,11.2x9.2mm Screw Connectors RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminals/Screw Connectors | |
| Manufacturer | HCTL | |
| Packaging | DIP-4P,11.2x9.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
3,790
3,790
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4469 | $ 0.45 |
10+ | $ 0.3485 | $ 3.49 |
30+ | $ 0.3065 | $ 9.20 |
100+ | $ 0.2549 | $ 25.49 |
500+ | $ 0.2323 | $ 116.15 |
1,000+ | $ 0.2178 | $ 217.80 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$