PANASONIC ALQ112
| Manufacturer | |
| MPN | ALQ112 |
| LCSC Part # | C425091 |
| Packaging | Through Hole,20x10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1 Form A/1 Form C 10A Miniature Power Relay |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Packaging | Through Hole,20x10mm | |
| Contact Material | AgNi | |
| Coil Type | - | |
| Coil Voltage | 12V | |
| Number of Pins | - | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Switching Current(Max) | 10A | |
| Release Time | 20ms | |
| Operate Time | 20ms | |
| Contact Resistance | 100mΩ | |
| Contact Rating | 10A@125VAC;5A@250VAC;5A@30VDC;3A@125VAC;2A@250VAC;1A@30VDC | |
| Coil Rated Power | 400mW | |
| Switching Voltage(Max) | 250V@AC | |
| Contact Form | One set changeover: 1C (SPDT - changeover) | |
| Coil Resistance | 360Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 7,960
7,960 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.9257 | $ 0.93 |
| 10+ | $ 0.7925 | $ 7.93 |
| 30+ | $ 0.726 | $ 21.78 |
| 100+ | $ 0.648 | $ 64.80 |
| 500+ | $ 0.6009 | $ 300.45 |
| 1,000+ | $ 0.5766 | $ 576.60 |
Standard Packaging100/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |



